سوالات متداول

الف ) مشکلات شایع در حین پرداخت اینترنتی  :

اگر در هنگام اتصال به بانک با خطا مواجه می شوید

1-  تا حد امکان از مرورگر های گوگل کروم و موزیلا استفاده کنید

2 – در صورت برخورد با ارور زیر روی دکمه علامت داده شده کلیک کنید

3 – این ارور بدلیل تنظیم نبودن تاریخ سیستم شما به میلادی است – تاریخ کامپیوتر خود را تنظیم کنید و مرورگر را ببندید دوباره اجرا کنید

4 –  امکان دارد شبکه پرداخت شاپرک مشکل فنی داشته باشد ، در زمانی دیگر امتحان کنید

ب ) در این سایت پرداخت اینترنتی چگونه صورت می گیرد ؟
کلیه پرداختی های این سایت و تمامی سایتهای معتبر فارسی به واسطه سامانه جامع و مرکزی پرداخت اینترنتی شاپرک shaparak.ir صورت می گیرد و هر گونه سوال راجع به امنیت و نحوه پرداخت ها و اطمینان از پرداخت داشتید می توانید با شماره تلفن هایی که در دروازه پرداخت بانک درج شده است تماس بگیرید .

ج ) آیا با هر کارت بانکی عضو شتاب می شود پرداخت انجام داد ؟
بله در تمامی سایتهای ایرانی طبق طرح جدید بانک مرکزی – برای پرداخت اینترنتی به سایت شاپرک ارجاع داده می شوید و در این سایت تمامی کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب مورد پذیرش است و فرقی نمی کند کارت شما متعلق به کدام بانک باشد .

د ) فرمت مجموعه های این سایت چیست ؟
فرمت مجموعه های سایت زیپ zip و exe است و براحتی می توانید بدون هیچ نرم افزاری مجموعه های را استفاده کنید فقط نیاز به برنامه باز کننده کتاب های پی دی اف دارید . ( اگر بر روی موبایل نتوانستید اجرا کنید روی کامپیوتر اجرا کنید )

ه ) اگر مجموعه ها اجرا نمی شود :
مجموعه اصلی مانند همان مجموعه آزمایشی طراحی شده است و اگر شما توانسته اید مجموعه آزمایشی را اجرا کنید بی شک باید توانایی اجرای مجموعه اصلی را هم داشته باشید ، از این رو پیشنهاد می کنیم از ویندوز های سون و یا ایکس پی استفاده نمایید و باید برنامه پی دی اف ریدر هم در سیستم شما نصب باشد .

و ) اگر بعد از دانلود نمی توانید مجموعه های اصلی را باز کنید :
شما در حالت معمول ابتدا مجموعه آزمایشی را دانلود می کنید و سپس با کلیک بر روی دکمه دانلود مجموعه اصلی وارد صفحه خرید مجموعه اصلی می شوید و بعد از آن اقدام به پرداخت و دانلود مجموعه اصلی و کامل می کنید ، توجه داشته باشید که بعد از دانلود مجموعه اصلی ، این مجموعه در مسیر جدیدی که اقدام به دانلود در آن کرده اید ذخیره می شود و باید آنرا اجرا نمایید نه اینکه دوباره همان مجموعه آزمایشی را اجرا کنید .

ی ) راهنمای پرداخت اینترنتی 

رمز دوم را از کجا تهیه کنیم ؟
برای دریافت رمز دوم کارت بانک خود کافیست به عابر بانک بانک صادر کننده کارت خود مراجعه کنید و گزینه تعیین رمز دوم را فشار دهید و رمز دوم خود را تعیین کنید و سپس عابربانک علاوه بر رمز دوم ، کد اعتبار سنجی یا همان ccv2 را نیز پرینت کرده و به شما می دهد .

کد اعتبار سنجی دوم CVV2
کد CVV2 شماره شناسایی دوم مشتری می باشد که دارای سه یا چهار رقم بوده و مانند شمارۀ 16 رقمی حک شده روی کارت، بر پشت اکثر کارت ها، از جمله کارت بانکهای .ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان و پارسیان حک شده است.

تاریخ انقضای کارت
تاریخ انقضا بر روی اغلب کارت های بانکی حک شده است. در صورت عدم وجود این تاریخ به شعبه صادر کننده کارت مراجعه نمایید.

آیا باید اطلاعات کارت خود را در سایت ما وارد کنید ؟
خیر نه تنها سایت ما بلکه هیچ سایت دیگری نمی تواند هیچ گونه اطلاعاتی از رمزهای شما دریافت کند زیرا پس از اینکه روی دکمه پرداخت کلیک می کنید به سایت بانک طرف قرارداد منتقل می شوید و تمامی رمز ها را در درگاه بانک که متصل به شبکه شتاب و شاپرک می باشد وارد می کنید و سپس بانک به سایت ما دستور پرداخت موفق یا ناموفق را ارسال می کند .